Co zrobić z ubraniami, które nie są nam już potrzebne?
Wymiana ubrań w Eko butiku Radzymin

Na początku naszej działalności Eko Butik Radzymin, wspomnieliśmy, że tworzymy miejsce, w którym będzie można wymienić ubrania, które zalegają w szafach, by dać im nowe życie. Od początku dostaliśmy mnóstwo pytań o to, na jakich zasadach przyjmiemy ubrania.  Obiecaliśmy opublikować informację po 20 maja na temat możliwości przyjmowania odzieży do naszego punktu, tak też czynimy. 

 

 Zacznijmy od tego, że rynkiem ubrań używanych interesujemy się od ponad 6 lat. Mamy za sobą organizację wielu eventów wymiany ubrań, przeczytanych książkę w tym temacie, artykułów czy rozmów ze specjalistami. Nasz Eko Butik powstał, by przybliżyć temat ekologii oraz ubrań i ich segregacji, większej ilości osób. Ta strona jest odpowiedzią na zapytania, a ostatnimi dniami i krzyki wielu osób, które przynosiły ubrania do naszego Eko Butiku i oczekiwały za nie zapłaty. Niestety to tak nie działa. Nie jesteśmy w stanie skupować odzieży od osób prywatnych i przyjmować propozycji: „kupcie, chociaż po 5-10 zł za sztukę” 😉

Postanowiliśmy przybliżyć Wam ten temat ​

Dlaczego sklepy nie odkupują odzieży? Dlaczego nie płacą za odzież używaną?

Po pierwsze: zakup za 5-10 zł za sztukę nie jest okazją dla takiego sklepu, ceny zakupu w hurtowni wynoszą średnio 10 -15 zł za kg odzieży

Po drugie: jak rozliczyć zakup od osoby fizycznej ? Czy sklep otrzyma fakturę od takiej osoby?

Po trzecie: Warto pamiętać, że na cenę końcową ubrania w sklepie nie wpływa sam jej zakup w hurtowni, ale też lokal, który wynajmuje w celu prezentacji ubrań, koszt pracownika, który obsługuje w sklepie, przygotowuje odzież do sprzedaży, koszta logistyczne m.in przewozu, media m. in prąd, woda, które potrzebne są do utrzymania sklepu, czy inne koszta prowadzenia działalności jak ZUS, podatki, reklama, które ponosi każdy przedsiębiorca. 

Możliwe, że z czasem będziemy przyjmować do Eko Butiku odzież i płacić za nią bonami do sklepu, pamiętaj jednak, że jeśli tak w przyszłości będzie, to cena nie będzie wyższa niż 10 zł/kg i na pewno będziemy chcieli taką odzież przebrać i przyjąć tylko, to co uważamy, dlatego nie ma gwarancji, że odkupimy 100% przyniesionej odzieży. 

Gdzie odsprzedać swoją odzież? Ile pieniędy można za nią otrzymać?

W 2015 roku na blogu Patrycja Stroy ukazał się ciekawy artykuł na temat „Ile warte są twoje ubrania?” , który świetnie obrazuje oczekiwania i rzeczywistość klienta oraz rynek tekstylny. Odsyłamy Was również do strony, która jest według nas mistrzem uświadamiania w tym temacie – facebook.com/ubraniadooddania 

Jako Eko Butik obiecaliśmy, że będziemy organizować przestrzeń do wymiany ubrań, by promować eko styl. Dlatego na ten moment mamy dla Was kilka propozycji:

Wymiana ubrań w Eko Butiku w dniu 30 czerwca w środę, szczegóły poniżej

Jeśli chcesz, otrzymać środki za swoje ubrania to odsyłam Cię do:

bazarmiejski.com, gdzie możesz wynająć regał/wieszak i sprzedać swoje ubrania.

vinted.pl, gdzie możesz wystawić swoje ubrania i sprzedać za dowolną cenę.

 

Inne pomysły na sprzedaż ubrań?

1. Sprzedaż/wymiana na grupach na Facebooku typu „Sprzedaż ubrań do 30 zł” „Ubrania do sprzedania Warszawa/Toruń czy Łódź – poszukaj swojego miasta”, najlepiej znaleźć taką grupę w swojej okolicy i umawiać się z dziewczynami na odbiór osobisty.

2. Wydarzenia wymiany ciuchów w realu w danym miecie czy powiecie, poszukaj na Facebooku, często organizowane są przez domy kultury, biblioteki czy kawiarnie. jeśli nie znajdziesz takiego, to zorganizuje je sama! Wystarczy zebrać grono zainteresowanych kobiet a o takie chyba nie trudno i do dzieła! Sama organizowałam takie wymiany ciuchów, zachęcam do spróbowania swoich sił! Jeśli boisz się wydarzenia na skalę gminy, może na początku zachęć swoje koleżanki, sąsiadki czy znajome i zrób takie spotkanie w swoim domu!

3. Poszukaj komisu lub lombardu, jeśli posiadasz cenne ubrania, możesz oddać je do takiego miejsca w celu odsprzedaży, weź pod uwagę, że zwykłymi ubraniami z sieciówki takie miejsca nie będą zainteresowane.

4. Wystaw się na lokalnym targu, bazarze – zapytaj o wynajęcie stolika czy dzierżawę miejsca i sprzedawaj! 

 

Jeśli chcesz pozbyć się ubrań, oddać je w słusznym celu, wesprzeć lokalne pomysły i otrzymać za nią symboliczną roślinkę to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w akcji „Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę”  organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne z Radzymina.

Eko Butik Radzymin

Zapraszamy w godzinach 9:00 – 18:00, a w środy szczególnie od 8:00, soboty 8:00 -15:00.

Eko Butik w ramach partnera oferuje zniżkę 10% na odzież używaną na nowy towar.

Do zobaczenia!